Uroczystości w Dąbrach

Uroczystości w Dąbrach

Jak co roku nasza jednostka brała czynny udział w uroczystościach upamiętniających tragiczne wydarzenia w Dąbrach, gdzie polegli żołnierze oddziału Regina II należący do batalionu „Barbara”. Zostali oni pod osłoną nocy wymordowani przez Niemców. W uroczystościach tych wziął udział poczet sztandarowy OSP Olszyny oraz Drużyna Młodzieżowa Męska i Żeńska. Uroczystość ta tradycyjne rozpoczyna się Mszą św. na cmentarzu pod lasem, gdzie spoczywają pomordowani żołnierze a później następuje przemarsz pod pomnik i złożenie wieńców w miejscu gdzie rozegrała się ta tragedia. Jest to uroczystość historyczna, w której biorą czynny udział kombatanci, żołnierze Armii Krajowej, harcerze, przedstawiciele władz samorządowych oraz poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu naszej Gminy, przy bardzo licznym udziale mieszkańców.