Oddanie garażu do użytku

Oddanie garażu do użytku

W dniu 1.10.2011r, nastąpił długo oczekiwany czas oddania do użytku garażu OSP, którego remont trwał 3 miesiące. Remont był możliwy dzięki funduszom zdobytym w udziale w konkursie „Małopolskie Remizy 2011”, organizowanym przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Projekt ten został współfinansowany przez Urząd Gminy i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Powody do radości są tym większe, gdyż mimo bardzo krótkiego terminu na składanie wniosków udało się dopełnić wszelkich formalności, przejść procedury weryfikacji i uzyskać stosowne dofinansowanie. Łączna wartość inwestycji przekroczyła kwotę 63 tys. złotych. Dzięki tym środkom udało się wymienić bramę garażową, wykonać wylewkę antypoślizgową, wymalować ściany, wymienić instalację elektryczną i centralnego ogrzewania, wykonać sanitariaty, instalację wodno-kanalizacyjną oraz regały na sprzęt i umundurowanie. Obecnie garaż spełnia oczekiwane standardy.

Dodatkowo dzięki usilnym staraniom udało się uzyskać dofinansowanie ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Gminy i dokonać zakupu sprzętu pożarniczego w postaci: motopompy pływającej POSEJDON, wentylatora oddymiającego, zestawu ratownictwa medycznego PSP R1, 5 hełmów bojowych, oraz 7 odcinków węży tłocznych. Wartość tego sprzętu to kwota 20 tys. złotych. Bardzo cennym dorobkiem jest przywrócenie sprawności technicznej motopompy M 400, która według zapisków historycznych była jednym z pierwszych sprzętów, jakimi dysponowali nasi strażacy. Obecnie motopompa nabrała nowego blasku i jak na sprzęt z „poprzedniej epoki” wykazuje pełną sprawność bojową, co można zobaczyć na zdjęciach umieszczonych w naszej galerii. Dlatego ten rok, jak do tej pory należy zaliczyć do bardzo udanych. Wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia tych sukcesów w imieniu Zarządu OSP gorące podziękowania składa Prezes i Naczelnik.