Nadanie imienia szkole, przekazanie i poświęcenie sztandaru oraz otwarcie sali gimnastycznej

Nadanie imienia szkole, przekazanie i poświęcenie sztandaru oraz otwarcie sali gimnastycznej

W dniu dzisiejszym nasza wieś obchodziła wielką uroczystość, jaką było nadanie Szkole Podstawowej i Gimnazjum imienia im. Jana Pawła II. Z tej okazji mieszkańcy wsi ufundowali szkole sztandar z wizerunkiem Ojca Świętego. Te uroczystości zbiegły się z otwarciem i poświęceniem nowej części szkoły łącznie z pięknym obiektem sali gimnastycznej. W takiej chwili nie mogło zabraknąć naszych strażaków, którzy uczestniczyli w uroczystościach wystawiając poczet sztandarowy oraz dbali o bezpieczeństwo uroczystości poprzez zabezpieczenie przemarszu z kościoła do budynku szkolnego. Poczet sztandarowy w składzie: Mieczysław Dziuban, Mężyk Adam, Ryndak Mariusz.

Nad bezpieczeństwem przemarszu czuwali: Ryba Jerzy, Ryndak Wojciech, Bąk Jerzy i Niziołek Roman. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele duchowieństwa na czele z J.E. ks. Biskupem, który dokonał poświęcenia sztandaru, nowej części budynku, sali gimnastycznej oraz tablicy upamiętniającej to wydarzenie. Nie mogło zabraknąć władz samorządowych, wojewódzkich oraz parlamentarzystów. Uroczystość cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców wsi Olszyny. Podziękowaniom nie było końca, bo radość jest ogromna, gdyż nie często oddaje się do użytku taki obiekt, a nadanie imienia w dodatku tak Wielkiego Człowieka to rzecz bez wątpienia najważniejsza. Na wysokości zadania stanęły dzieci Szkoły Podstawowej oraz młodzież Gimnazjum, którzy przygotowali przepiękną część artystyczną w całości poświęconą osobie Ojca Świętego bł. Jana Pawła II – patrona swojej szkoły.