Odpust Tuchowski 2017

Dzień 1 lipca to już tradycja, że jednostka OSP Olszyny  uczestniczy w pielgrzymce strażaków do Bazyliki Mniejszej w Tuchowie z racji rozpoczęcia Odpustu Tuchowskiego. W uroczystościach tych wziął udział poczet sztandarowy, oraz strażacy wchodzący w skład kompani honorowej. Pielgrzymka ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem strażaków oraz osób związanych z tą organizacją. Uroczystość ta rozpoczyna się na Rynku w Tuchowie, gdzie po przegrupowaniu pododdziałów następuje uroczysty przemarsz na dziedziniec główny Bazyliki. Głównym punktem tej uroczystości jest Msza Św. Po Mszy św. następuje uroczysty przemarsz pododdziałów na główny parking sanktuaryjny, gdzie następuje poświęcenie samochodów bojowych i błogosławieństwo dla wszystkich strażaków.