Dożynki Wiejskie 2017

Dożynki Wiejskie 2017

W dniu 6 sierpnia 2017 roku w naszej wsi odbyły się Dożynki Wiejskie. Uroczystość ta ma lokalny charakter i jest podziękowaniem za zbiory płodów rolnych.
Starości dożynkowi wraz z grupą wieńcową przeszli z placu przy remizie do Kościoła w uroczystej procesji z udziałem licznej grupy kapłanów, przy dźwiękach orkiestry strażackiej z naszej gminy. Tam została odprawiona Msza św. z podziękowaniem za tegoroczne zbiory.

Na tej uroczystości nie mogło również zabraknąć naszych strażaków, którzy wystawili uroczyście poczet sztandarowy oraz zabezpieczali przemarsz do kościoła.

Druga część uroczystości została zorganizowana na terenie obiektu szkolnego, gdzie można było znaleźć dużo atrakcji szczególnie dla dzieci. Tam strażacy pomagali przy zabezpieczeniu parkingów dla uczestników imprezy.