Powódź w Olszynach – sierpień 2019

Powódź w Olszynach – sierpień 2019

W sierpniu 2019 roku Olszyny ponownie nawiedziła powódź. Na wzór interwencji z maja, nasza jednostka podjęła wszelkie niezbędne działania, aby zapewnić bezpieczeństwo naszych mieszkańców na drogach oraz prywatnych posesjach.

Działa rozpoczęliśmy 7 sierpnia o godz. 15:45. Krótkie, ale bardzo intensywne opady deszczu spowodowały powstanie kilkunastu niebezpiecznych namulisk na drogach w naszej miejscowości. Po usunięciu powstałych zagrożeń, zabezpieczyliśmy prewencyjnie jedną z posesji w naszej miejscowości, kontrolując ciągle sytuacje na drogach oraz stan wód. Działania prowadzone były w zastępach GBA STAR 266 oraz SLRt FIAT DUCATO. Do remizy powróciliśmy o godz. 20:30.

W nocy 8 sierpnia powróciły intensywne opady deszczu oraz porywisty wiatr – godz. 3:14 zostaliśmy zaalarmowani, do powalonego drzewa w centrum naszej wsi. Po usunięciu zagrożenia z drogi rozpoczęliśmy działania mające na celu zabezpieczenie kilku posesji przed zalaniem, usuwaniu namulisk, a także na odpompowywaniu wody z zalanych posesji. Ponownie została zalana droga na granicy Olszyn i Ołpin. Działania zakończyliśmy o godz. 6:37.