75 rocznica zestrzelania samolotu Liberator

75 rocznica zestrzelania samolotu Liberator

W dniu 18 sierpnia 2019 roku, odbyła się uroczystość upamiętniająca 75 rocznicę zestrzelania samolotu Liberator niosącego pomoc powstańcom Warszawy z udziałem jednostki OSP Olszyny oraz pocztów sztandarowych z naszej gminy wraz z orkiestrą strażacką z OSP Rzepiennik Strzyżewski.

Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w parafialnym kościele w Olszynach. Następnie uroczystym przemarszem orkiestra, strażacy oraz ludność Olszyn udała się w kolumnie pod pomnik upamiętniający siedmiu poległych lotników, gdzie odbyła się druga część obchodów rocznicy.

Serdecznie zapraszamy, do obejrzenia naszej galerii zdjęć oraz na relację z obchodów rocznicowych przygotowaną przez serwis turystyczno – historyczny Sękowa.info. Link znajduje się poniżej.

http://www.sekowa.info/index.php?go=12&id2=1124&fbclid=IwAR0iisteVUOnFTEaVlDfhV57qv5L64eLQrIfZrBebzL2ah8R3_2twe-wxYU