Uroczystości w Dąbrach

Jak co roku nasza jednostka brała czynny udział w uroczystościach upamiętniających tragiczne wydarzenia w Dąbrach, gdzie polegli żołnierze oddziału Regina II z batalionu „Barbara”. Zostali oni pod osłoną nocy wymordowani przez Niemców.

W uroczystościach tych wziął udział poczet sztandarowy OSP Olszyny, oraz członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z naszej jednostki. Uroczystość ta tradycyjne rozpoczyna się Mszą św. na cmentarzu pod lasem, gdzie spoczywają pomordowani żołnierze a później następuje przemarsz pod pomnik i złożenie wieńców w miejscu gdzie rozegrała się tragedia.

Jest to uroczystość patriotyczna, w której biorą czynny udział kombatanci, żołnierze Armii Krajowej, harcerze, uczniowie szkół, przedstawiciele władz samorządowych  oraz poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu naszej Gminy. Uroczystość ta cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców naszej gminy.

Zdjęcia możesz zobaczyć tutaj: galeria zdjęć