Odpust Tuchowski 2021

Odpust Tuchowski 2021

Po rocznej przerwie związanej z pandemią w dniu 1 lipca jednostka OSP Olszyny mogła znowu uczestniczyć w pielgrzymce strażaków do Bazyliki Mniejszej w Tuchowie z racji rozpoczęcia Odpustu Tuchowskiego. W uroczystościach tych wziął udział poczet sztandarowy, oraz strażacy wchodzący w skład kompani reprezentacyjnej. Pielgrzymka ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem strażaków oraz osób związanych z tą organizacją. Rozpoczęcie uroczystości ma miejsce na Rynku w Tuchowie, gdzie po przegrupowaniu pododdziałów następuje uroczysty przemarsz na dziedziniec główny Bazyliki. Głównym punktem tej uroczystości jest Msza Św., której w tym roku przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp Stanisław Salaterski, wygłaszając słowo Boże do pielgrzymów oraz udzielając im pasterskiego błogosławieństwa. Po Mszy św. nastąpił uroczysty przemarsz pododdziałów na główny parking klasztorny, gdzie przy głośnych dźwiękach syren zostały poświęcone samochody bojowe.

Obszerna galeria zdjęć dostępna pod poniższym linkiem: https://tarnow.naszemiasto.pl/rozpoczal-sie-wielki-odpust-w-tuchowie-2021-na-poczatek-do/ar/c15-8350602,

Nagranie z przemarszu pododdziałów: https://www.facebook.com/milosnicypieknegotuchowa/videos/3022262331342752

Dodatkowo kilka zdjęć autorstwa: Fotografia Ratownicza Konrad Sikorski