Odpust Tuchowski 2019

Odpust Tuchowski 2019

W dniu 1 lipca jednostka OSP Olszyny tradycyjnie od lat uczestniczyła w pielgrzymce strażaków do Bazyliki Mniejszej w Tuchowie z racji rozpoczęcia Odpustu Tuchowskiego. W uroczystościach tych wziął udział poczet sztandarowy, oraz strażacy wchodzący w skład kompani honorowej.  Pielgrzymka ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem strażaków oraz osób związanych z tą organizacją. Uroczystość ta rozpoczyna się na Rynku w Tuchowie, gdzie po przegrupowaniu pododdziałów następuje uroczysty przemarsz na dziedziniec główny Bazyliki. Głównym punktem tej uroczystości jest Msza Św. W tym roku strażacy z naszej gminy mieli zaszczyt brać czynny udział w liturgii słowa oraz w procesji z darami eucharystycznymi. Po Mszy św. nastąpił uroczysty przemarsz pododdziałów na główny parking sanktuaryjny, gdzie zostały poświęcone samochody bojowe i błogosławieństwo dla wszystkich strażaków.