Dzień Strażaka 2014

Dzień Strażaka 2014

W dniu 4.05.2014r, tradycyjnie, jak co roku nasza Jednostka obchodziła swoje Święto w dniu wspomnienia św. Floriana-Patrona Strażaków.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 15.30 w Kościele Parafialnym w Olszynach. Po Mszy św. na placu przed remizą odbył się uroczysty apel, podczas którego ślubowanie na sztandar złożyli nowi członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz seniorzy, którzy opuścili szeregi MDP i zapragnęli pozostać w szeregach OSP.
Podczas apelu odznaczono Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Odznakami „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” druhów i druhny Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz wręczono świadectwa ukończenia kursów podstawowych oraz dowódców dla seniorów. Uroczystość została zwieńczona tradycyjnym pieczeniem kiełbasek.

Z okazji Dnia Strażaka serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i opatrzności św. Floriana
w dalszej pracy na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz podczas działań ratowniczych dla wszystkich strażaków w imieniu Zarządu OSP Olszyny – składają Prezes i Naczelnik.