Dzień Strażaka 2019

W dniu 1.05.2019 roku o godz. 17.00, jak co roku nasza jednostka rozpoczęła obchody Dnia Strażaka z okazji wspomnienia św. Floriana – swojego patrona.  Uroczystości te rozpoczęły się tradycyjnie w kościele Mszą św. pod przewodnictwem proboszcza naszej parafii ks. Dariusza Nawalańca, również strażaka naszej jednostki. Po mszy św. nastąpił przemarsz pododdziałów na plac przed budynek remizy, gdzie odbył się uroczysty apel.

Uroczystości prowadził Prezes OSP Olszyny druh Mieczysław Dziuban, natomiast dowódcą uroczystości był druh Marek Bąk.

Głównym punktem uroczystości było ślubowanie nowo przyjętych seniorów oraz członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Nasze szeregi wzmocnili:

Grupa seniorów: Małgorzata Bąk, Weronika Dziuban, Patrycja Mężyk, Jarosław Bąk, Witold Bąk, Damian Dziuban dotychczasowi członkowie MDP.

Drużyny Młodzieżowe: Brygida Mężyk, Klaudia Jodłowska, Anna Sowa, Amelia Mika, Weronika Zioło

Podczas uroczystości druh został Mariusz Wszołek otrzymał odznakę ” Strażak Wzorowy”.

Wręczono również świadectwa ukończenia kursów organizowanych przez PSP w Tarnowie.

Kurs dla kierujących działaniami ratowniczymi (kurs dowódców) ukończyli:

Justyna Bąk, Rafał Dziuban, Bartosz Mężyk, Michał Rąpała s. Stanisława,

Kurs podstawowy ukończyli:

Po odznaczeniach zaproszeni goście zabrali głos, składając strażakom życzenia, a po zakończeniu uroczystego apelu druhowie tradycyjnie świętowali przy grilowaniu.

Serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym, osobistym i społecznym oraz opatrzności św. Floriana wszystkim strażakom składa Zarząd OSP Olszyny.