Dzień Strażaka 2016

W dniu 7.05.2016 roku o godz. 17.00, jak co troku nasza jednostka rozpoczęła obchody swojego święta z okazji wspomnienia św. Floriana-swojego patrona. W uroczystości wziął udział Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP druh Andrzej Jarocha, Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP druh Zbigniew Sykta oraz Komendant Gminny druh Piotr Sopala. Uroczystości te rozpoczęły się tradycyjnie Mszą św. pod przewodnictwem ks. Dariusza Nawalańca proboszcza naszej parafii, również strażaka naszej jednostki. Po mszy św. nastąpił przemarsz pododdziałów na plac przed budynek remizy, gdzie odbył się uroczysty apel z okazji tego święta.

Uroczystości prowadził Prezes OSP Olszyny druh Mieczysław Dziuban, a dowódcą uroczystości był druh Marek Bąk.

Głównym punktem uroczystości było przyjęcie w poczet członków czynnych pięciu druhów. Są to:

Krzysztof Bąk, Dariusz Buzowski, Dawid Dziuban, Jakub Rąpała, Mateusz Rąpała.

Kolejnym bardzo ważnym punktem było wręczenie odznaczeń dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz dla seniorów.

Złotą odznakę „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” otrzymali: Natalia Bąk, Angelika Mikrut, Natalia Mikrut, Mateusz Mężyk, Michał Rąpała, Mateusz Rąpała, Mariusz Maciaś, Jarosław Bąk, Damian Bąk, Mieczysław Dziuban – opiekun MDP, Marek Bąk – opiekun MDP, Adam Mężyk – opiekun MDP.

Srebrną odznakę „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” otrzymali: Małgorzata Bąk, Weronika Dziuban, Patrycja Mężyk, Izabela Ryndak, Weronika Bąk, Jakub Bąk, Witold Bąk, Łukasz Sowa

Brązową odznakę „Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza” otrzymali: Natalia Mężyk, Magdalena Niziołek, Mateusz Bąk, Mateusz Dziuban, Daniel Bąk, Patryk Mikrut, Dominik Mężyk.

Wśród seniorów ważnym odznaczeniem tej uroczystości było wręczenie odznaki „Strażak Wzorowy”, którą otrzymał: Miłosz Mężyk.

Kolejne odznaczenia to nadanie odznak „Za wysługę lat”.

Wysługa 65 lat: Franciszek Gurbisz, Leopold Gurbisz, Mieczysław Karaś

Wysługa 55 lat: Jan Karaś, Józef Mężyk

Wysługa 45 lat: Kazimierz Mikrut, Józef Gurbisz, Kazimierz Bąk, Eugeniusz Bąk

Wysługa 35 lat: Roman Karaś, Adam Ryndak, Jerzy Ryba

Wysługa 30 lat: Czesław Zając, Jan Rąpała, Marian Wiśniowski, Marek Starzyk, Walenty Ryndak, Stanisław Zając, Krzysztof Mężyk, Marian Karaś

Wysługa 25 lat: Marian Słota, Wacław Niziołek, Adam Mężyk

Wysługa 20 lat: Mieczysław Dziuban, Marek Bąk, Jacek Mężyk, Roman Niziołek, Jerzy Niziołek, Solarz Jan, Grzegorz Mikrut, Andrzej Ryndak, Jan Ryndak, Michał Rąpała, Dariusz Niziołek

Wysługa 15 lat: Piotr Maciaś, Jerzy Bąk

Wysługa 10 lat: Marcin Ryndak, Mariusz Wszołek, Łukasz Ryba, Wojciech Ryndak, Adam Karaś

Wysługa 5 lat: Mariusz Ryndak, Rafał Dziuban, Krystian Mężyk, Piotr Rąpała, Dominika Dziuban, Patrycja Wszołek, Justyna Bąk, Justyna Opałka, Szymon Niziołek, Dominik Załęski, Krzysztof Bąk, Dawid Dziuban, Jakub Rąpała, Mateusz Rąpała s. Marka, Mateusz Mężyk.

Po odznaczeniach zaproszeni goście zabrali głos, składając strażakom życzenia, a po zakończeniu uroczystego apelu druhowie tradycyjnie świętowali przy grilowaniu.

Serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym osobistym i społecznym oraz opatrzności św. Floriana wszystkim strażakom składa Zarząd OSP Olszyny.