Dzień Strażaka

Dzień Strażaka

W dniu 5.05.2012r, tradycyjnie, jak co roku nasza Jednostka obchodziła swoje Święto w dniu wspomnienia św. Floriana patrona strażaków. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17.00 Mszą św. w Kościele Parafialnym. Po Mszy św. na placu przed remizą odbył się uroczysty apel, podczas którego uroczyste ślubowanie na sztandar złożyli nowi członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz druhowie seniorzy. W uroczystościach wziął udział Viceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP Uroczystość została zwieńczona tradycyjnym pieczeniem kiełbasek. Z okazji Dnia Strażaka serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i opatrzności św. Floriana w dalszej pracy na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz podczas działań ratowniczych dla wszystkich strażaków w imieniu Zarządu OSP Olszyny – składają Prezes i Naczelnik.