Pożar stolarni w Olszynach

Pożar stolarni w Olszynach

W dniu 26.04.2012r, o godz. 11.50. jednostka OSP Olszyny została zaalarmowana do pożaru warsztatu stolarskiego w miejscowości Olszyny. Pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał i zajął całą powierzchnię dachu. Działania były bardzo utrudnione ze względu na bardzo duże zadymienie w rejonie ognia. W gaszeniu pożaru brało udział 12 jednostek straży pożarnej. Strażakom udało się ochronić pomieszczenia, gdzie znajduje się większość maszyn służących do obróbki drewna. Działania gaśnicze zakończyły się około godz. 16.00. Po zakończonych działaniach strażacy z OSP Olszyny zostali na miejscu w celu zabezpieczenia i obserwacji. Po niedługim czasie musieli ponownie użyć sprzętu w celu dogaszania rozpalających się na nowo składowisk trocin znajdujących się na stropie budynku. Usunięcia wymagała też część dachu, która groziła zawaleniem. Działania zakończono przyjazdem do remizy o godz. 18.50.