Dożynki Wiejskie 2022

Dożynki Wiejskie 2022

W dniu 7 sierpnia 2022 roku w naszej wsi odbyły się Dożynki Wiejskie. Uroczystość ta ma lokalny charakter i jest podziękowaniem za zbiory płodów rolnych.


Starości dożynkowi wraz z grupą wieńcową przeszli z placu przy remizie do Kościoła w uroczystej procesji. Tam została odprawiona Msza św. z podziękowaniem za tegoroczne zbiory.

Na tej uroczystości nie mogło również zabraknąć naszych strażaków, którzy wystawili poczet sztandarowy a także zabezpieczali przemarsz procesji dożynkowej.

Druga część uroczystości została zorganizowana na terenie boiska sportowego, gdzie można było znaleźć dużo atrakcji szczególnie dla dzieci. Tam strażacy pomagali przy zabezpieczeniu, prezentowali sprzęt pożarniczy oraz demonstrowali sposób udzielania pierwszej pomocy, angażując lokalną społeczność. Szczególne brawa należą się najmłodszym, za zaangażowanie i chęć nauki, która była widoczna od samego początku imprezy.