Dożynki Wiejskie 2015

Dożynki Wiejskie 2015

W dniu 9 sierpnia 2015 roku w naszej wsi odbyły się Dożynki Wiejskie. Uroczystość ta ma lokalny charakter i jest podziękowaniem za tegoroczne zbiory płodów rolnych.
Starości dożynkowi wraz z grupą wieńcową przeszli z placu przy remizie do Kościoła w uroczystej procesji z udziałem licznej grupy kapłanów, przy dźwiękach orkiestry strażackiej z naszej gminy. Tam została odprawiona Msza św. z podziękowaniem za tegoroczne zbiory. W tym roku starostami dożynkowymi byli Państwo Bożena i Marian Słota, przodujący rolnicy z naszej wsi.

Na tej uroczystości nie mogło również zabraknąć naszych strażaków, którzy wystawili uroczyście poczet sztandarowy. Należy nadmienić, że Pan Marian jest również strażakiem z dużym doświadczeniem i długoletnim stażem w naszej jednostce.

Druga część uroczystości została zorganizowana na terenie obiektu szkolnego, gdzie można było znaleźć dużo atrakcji szczególnie dla dzieci. Tam strażacy pomagali przy zabezpieczeniu parkingów dla uczestników imprezy.