Dożynki Gminne 2017

Dożynki Gminne 2017

To już tradycja, że dniu święta Wniebowzięcia N.M.Panny organizowane są w  Gminie Rzepiennik Strzyżewski Dożynki Gminne. Uroczystości te zbiegają się z Odpustem Parafialnym z okazji Wniebowzięcia N.M.Panny w kościele w Rzepienniku Biskupim, co dodatkowo podnosi atmosferę religijną tej uroczystości. W Dożynkach Gminnych biorą udział grupy wieńcowe ze wszystkich miejscowości naszej gminy przy  licznym udziale mieszkańców.  Uroczystość rozpoczyna się w kościele Mszą św. a później następuje przemarsz uczestników i przejazd grup wieńcowych na plac przy Urzędzie Gminy na drugą część uroczystości.

Tradycyjnie w tej uroczystości biorą również udział jednostki OSP z naszej gminy wystawiając poczty sztandarowe.

Impreza ta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.