Odpust Tuchowski 2022

Odpust Tuchowski 2022

Po rocznej przerwie związanej z pandemią w dniu 1 lipca jednostka OSP Olszyny uczestniczyła w pielgrzymce strażaków do Bazyliki Mniejszej w Tuchowie z racji rozpoczęcia Odpustu Tuchowskiego. W uroczystościach tych wziął udział poczet sztandarowy, oraz strażacy wchodzący w skład kompani reprezentacyjnej. Pielgrzymka ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem strażaków oraz osób związanych z tą organizacją. Rozpoczęcie uroczystości miało w tym roku wyjątkowo miejsce na parkingu klasztornym, gdzie po przegrupowaniu pododdziałów nastąpił uroczysty przemarsz na dziedziniec główny Bazyliki. Głównym punktem tej uroczystości jest Msza Św., której w tym roku przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp Artur Ważny wygłaszając słowo Boże do pielgrzymów oraz udzielając im pasterskiego błogosławieństwa. Po Mszy św. nastąpił uroczysty przemarsz pododdziałów na główny parking klasztorny, gdzie przy głośnych dźwiękach syren zostały poświęcone samochody bojowe.