Pożar zakładu drzewnego w Rzepienniku Biskupim

Jeszcze dobrze nie opadły emocje po pogrzebie swojego kolegi strażaka a dźwięk syreny wezwał strażaków z powrotem do remizy. Oficer dyżurny przekazał informację o pożarze zakładu drzewnego „Osika Meble” w Rzepienniku Biskupim. Strażacy z Olszyny wyruszyli natychmiast do ratowania zakładu. Błyskawiczne przybycie na miejsce jednostek OSP pozwoliło na opanowanie pożaru i uchronienie budynków zakładu przed zniszczeniem. W akcji brały udział jednostki OSP Rzepiennik Biskupi, 2 zastępy OSP Rzepiennik Strzyżewski, OSP Turza, OSP Olszyny, oraz zastęp PSP. Zadysponowano również dodatkowo drugi zastęp PSP oraz zastępy OSP Gromnik i OSP Tuchów z drabiną pożarniczą, które na szczęście nie były już potrzebne. Działania zakończono przyjazdem do remizy o godz. 16.24.26