Pożar budynku w Rzepienniku Strzyżewskim

Pożar budynku w Rzepienniku Strzyżewskim

Bardzo dużo emocji przysporzyło niedzielne popołudnie. Strażacy z Olszyn, tak jak inne jednostki przygotowywali się do gminnych zawodów sportowo-pożarniczych w miejscowości Rzepiennik Strzyżewski. Chwilę po wyjechaniu z remizy otrzymali informację o pożarze budynku gospodarczego w Rzepienniku Strzyżewskim. Do tych działań zostały zadysponowane jednostki, które jeszcze nie wyjechały na zawody. Zastęp OSP Olszyny po przybyciu na stadion w Rzepienniku Strzyżewskim zgłosił swoją gotowość do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych i przyjął od oficera dyżurnego rozkaz pozostania w gotowości. Po niedługim czasie został alarmowo zadysponowany do pomocy w gaszeniu tego pożaru.

Był to pożar drewnianego budynku mieszkalnego przystosowanego przez właściciela jako suszarnia zbieranych przez niego różnego rodzaju ziół. Budynek ten był zlokalizowany w trudno dostępnym terenie i strażacy musieli dowozić wodę z dużej odległości. Ze względu na duże ilości zgromadzonych tam ziół strażacy musieli doszczętnie rozebrać budynek, aby ugasić pożar.

 

W akcji brały udział jednostki OSP Rzepiennik Strzyżewski, OSP Rzepiennik Biskupi, OSP Turza, OSP Olszyny, OSP Gromnik, OSP Ciężkowice oraz dwa zastępy PSP z posterunku w Siedliskach.

Działania zakończono o godz. 19.20.

Relację ze zdarzenia można zobaczyć tutaj: