Pożar budynku w Kołkówce

W dniu 14.06.2016 r o godz. 13.45 nasza jednostka otrzymała informację o pożarze budynku w miejscowości Kołkówka. Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia okazało się że płonie duży budynek gdzie znajdowała się stodoła, obora oraz część mieszkalna. Akcja była bardzo trudna, gdyż w stodole znajdowały się duże ilości płonącego siana, które należało ugasić. W tym celu strażacy byli zmuszeni do usunięcia ugaszonego siana z płonącego budynku, gdyż w przeciwnym razie powstawał ponowny zapłon. Pomogli przy tym mieszkańcy, którzy udostępnili sprzęt, umożliwiający wywożenie. W działaniach brały udział jednostki: OSP Olszyny, OSP Rzepiennik Strzyżewski, OSP Turza, OSP Gromnik, OSP Ciężkowice oraz jednostka PSP z posterunku w Siedliskach.

Działania zakończono przybyciem do remizy. o godz. 19.30 .