Pielgrzymka strażaków do Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach

W dniu 20 października 2013 roku strażacy z Olszyn wzięli udział w pielgrzymce strażaków do Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Naszą gminę reprezentowało 18 strażaków z jednostek OSP Olszyny, OSP Turza i OSP Rzepiennik Strzyżewski, którzy wchodzą w skład kompanii honorowej utworzonej przez Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie. Jest to już czwarty udział kompanii honorowej w tym roku w różnych uroczystościach.

Pielgrzymka ta w tym roku miała wyjątkowy charakter, gdyż ks. kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski otrzymał „Złoty Znak Związku”, który został uroczyście wręczony przez Prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP druha Waldemara Pawlaka. Po tej uroczystości została w sanktuarium odprawiona Msza św. w intencji strażaków.