Dzień Strażaka 2022

W dniu 02.05.2022 roku nasza jednostka obchodziła Dzień Strażaka z okazji wspomnienia św. Floriana – swojego patrona.  Uroczystość rozpoczęła się o godz. 18.00 w kościele Mszą św. pod przewodnictwem proboszcza naszej parafii ks. Dariusza Nawalańca, a zarazem strażaka naszej jednostki. Po Mszy św. nastąpił przemarsz pododdziałów na plac przed budynek remizy, gdzie odbył się uroczysty apel.

Głównym punktem uroczystości było ślubowanie nowo przyjętych seniorów, oraz wręczenie odznaczeń dla seniorów.

Nasze szeregi wzmocnili:

Natalia Mężyk, Magdalena Niziołek, Karolina Mikrut, Daniel Bąk, Patryk Mikrut

Odznaczenia:

Wysługa 35 lat:

Krzysztof Mężyk, Marian Karaś,

Wysługa 30 lat:

Adam Mężyk,

Wysługa 10 lat:

Miłosz Mężyk, Bartosz Mężyk,

Po odznaczeniach zaproszeni goście zabrali głos, składając strażakom życzenia, a po zakończeniu uroczystego apelu druhowie tradycyjnie świętowali przy grilowaniu.

Serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym, osobistym i społecznym oraz opatrzności św. Floriana wszystkim strażakom składa Zarząd OSP Olszyny.