Dzień Strażaka 2021

W dniu 29.05.2021 roku nasza jednostka obchodziła Dzień Strażaka z okazji wspomnienia św. Floriana – swojego patrona.  Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17.00 w kościele Mszą św. pod przewodnictwem proboszcza naszej parafii ks. Dariusza Nawalańca, również strażaka naszej jednostki. Po Mszy św. nastąpił przemarsz pododdziałów na plac przed budynek remizy, gdzie odbył się uroczysty apel.

Po rocznej przerwie związanej z pandemią COVID-19 mogliśmy się spotkać, aby wspólnie świętować. Dzień taki jest wspaniałą okazją do wspólnego spotkania i przekazania sobie wzajemnie życzeń. To również okazja do ślubowania nowo przyjętych druhów oraz odznaczeń i wyróżnień dla strażaków.

Uroczystości prowadził Prezes OSP Olszyny druh Mieczysław Dziuban, a dowódcą uroczystości był Naczelnik OSP Olszyny druh Marek Bąk.

Głównym punktem uroczystości było ślubowanie nowo przyjętych seniorów, oraz wręczenie odznaczeń dla seniorów i członków MDP.

Nasze szeregi wzmocnili:

Jakub Bąk, Mateusz Bąk, Mateusz Dziuban

Odznaczenia:

Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa: Dariusz Niziołek

Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa: Marek Karaś

Odznaka Strażak Wzorowy: Justyna Radzik, Patrycja Wszołek, Dariusz Buzowski, Mateusz Rąpała

Wysługa 60 lat: Józef Mężyk

Wysługa 50 lat: Kazimierz Bąk

Wysługa 40 lat: Roman Karaś, Adam Ryndak, Jerzy Ryba

Wysługa 35 lat: Czesław Zając, Walenty Ryndak, Marian Wiśniowski, Stanisław Zając

Wysługa 30 lat: Marian Słota

Wysługa 25 lat: Mieczysław Dziuban, Jacek Mężyk,Dariusz Niziołek, Michał Rąpała s. Stanisława

Wysługa 20 lat: Jerzy Bąk

Wysługa 10 lat: Mariusz Ryndak, Rafał Dziuban, Krystian Mężyk, Patrycja Wszołek, Justyna Radzik, Justyna Opałka,

Szymon Niziołek, Dominik Załęski, Krzysztof Bąk, Dawid Dziuban, Jakub Rąpała, Mateusz Rąpała

Odznaki dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych:

Złota odznaka „ Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”:

Mateusz Bąk, Mateusz Dziuban, Daniel Bąk, Natalia Mężyk, Magdalena Niziołek

Srebrna odznaka „ Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”:

Krzysztof Rąpała, Miłosz Sowa, Katarzyna Bąk, Karolina Bąk, Paulina Dziuban

Brązowa odznaka „ Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza”:

Faustyna Kokoszka, Aleksandra Sowa, Karolina Mikrut, Klaudia Jodłowska, Brygida Mężyk, Amelia Mika, Anna Sowa

Po odznaczeniach zaproszeni goście zabrali głos, składając strażakom życzenia, a po zakończeniu uroczystego apelu druhowie tradycyjnie świętowali przy grilowaniu.

Serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym, osobistym i społecznym oraz opatrzności św. Floriana wszystkim strażakom składa Zarząd OSP Olszyny.