Dzień Strażaka 2015

Dzień Strażaka 2015

W dniu 9.05.2015r, tradycyjnie, jak co roku nasza Jednostka obchodziła swoje Święto
z okazji św. Floriana-Patrona Strażaków.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 18.00 w Kościele Parafialnym w Olszynach. Po Mszy św. na placu przed remizą odbył się uroczysty apel, podczas którego ślubowanie na sztandar złożyli nowi członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych: Natalia Mężyk, Magdalena Niziołek, Daniel Bąk, Dominik Mężyk, Patryk Mężyk oraz seniorzy, którzy opuścili szeregi MDP i zapragnęli pozostać czynnymi członkami OSP. Są to: Justyna Bąk, Justyna Opałka, Szymon Niziołek i Dominik Załęski. Święto to było w tym roku bardzo wyjątkowe, gdyż nasze szeregi wzmocnili również proboszcz naszej parafii ks. Dariusz Nawalaniec, oraz wójt naszej gminy Pan Marek Karaś.

Podczas uroczystego apelu wręczono świadectwa ukończenia kursów podstawowych drugiego stopnia dla seniorów. Kurs ten ukończyli: Bartosz Mężyk, Krystian Mężyk, Rafał Dziuban, Piotr Rąpała, Marian Słota. Uroczystość została zwieńczona tradycyjnym pieczeniem kiełbasek.

Z okazji Dnia Strażaka serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i opatrzności św. Floriana
w dalszej pracy na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz podczas działań ratowniczych dla wszystkich strażaków w imieniu Zarządu OSP Olszyny – składają Prezes i Naczelnik.