Dożynki Wiejskie i Gminne

Dożynki Wiejskie i Gminne

Ważną uroczystością w naszej wsi były Dożynki Wiejskie zorganizowane w dniu 10.08.2014 roku. Grupa wieńcowa przeszła z placu przy remizie do Kościoła w uroczystej procesji prowadzonej przez kapłanów w asyście orkiestry strażackiej z naszej gminy.
Nie mogło również zabraknąć naszych strażaków, którzy wystawili uroczyście poczet sztandarowy. W kościele odprawiona została Msza św., jako podziękowanie za tegoroczne zbiory.
Poczet sztandarowy brał również udział w Dożynkach Gminnych zorganizowanych w dniu 15.08.2014r, w Rzepienniku Strzyżewskim.
Tradycją już jest że podczas Dożynek Gminnych zostaje wręczony wieniec dla osoby lub instytucji zasłużonej dla danej społeczności wiejskiej. W tym roku takiego zaszczytu dostąpiła nasza Jednostka OSP , która została uhonorowana wieńcem dożynkowym jako podziękowanie za trud i zaangażowanie dla dobra wsi Olszyny.
Za ten zaszczyt i uznanie dla naszej pracy gorąco dziękujemy.