Dożynki Wiejskie 2019

Dożynki Wiejskie 2019

W dniu 11 sierpnia 2019 roku w naszej wsi odbyły się Dożynki Wiejskie. Uroczystość ta ma lokalny charakter i jest podziękowaniem za zbiory płodów rolnych.


Starości dożynkowi wraz z grupą wieńcową przeszli z placu przy remizie do Kościoła w uroczystej procesji z udziałem licznej grupy kapłanów, przy dźwiękach kapeli. Tam została odprawiona Msza św. z podziękowaniem za tegoroczne zbiory.

Na tej uroczystości nie mogło również zabraknąć naszych strażaków, którzy wystawili uroczyście poczet sztandarowy.

Druga część uroczystości została zorganizowana na terenie obiektu szkolnego, gdzie można było znaleźć dużo atrakcji szczególnie dla dzieci. Tam strażacy pomagali przy zabezpieczeniu parkingów dla uczestników imprezy oraz zaprezentowali pokazy udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Pokazy te cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych, którzy chętnie próbowali swoich umiejętności.