Ćwiczenia na obiekcie w Turzy

Ćwiczenia na obiekcie w Turzy

W dniu 12.10.2012 o godz. 16.00 jednostka OSP Olszyny została zaalarmowana na planowane powiatowe ćwiczenia pożarnicze na obiekcie, które zostały zorganizowane w miejscowości Turza.

Ćwiczenia te zostały zorganizowane przez Powiatowy Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Komendę Miejską PSP w Tarnowie. W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie jednostki z gminy Rzepiennik Strzyżewski oraz jednostki Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego z sąsiednich gmin. Podczas ćwiczeń zaaranżowano pożar budynku mieszalni pasz „Barbara” oraz wypadek drogowy. Przebieg całości działań został po zakończeniu ćwiczeń podsumowany przez oficerów PSP, którzy wskazali na duże umiejętności i możliwości techniczne poszczególnych jednostek. Po zakończonych ćwiczeniach druhowie wrócili do jednostki około godz. 20.00.