Apel o nie wypalanie traw!

Ochotnicza Straż Pożarna w Olszynach apeluje do wszystkich mieszkańców naszej wsi o nie wypalanie suchych traw. Wczorajszy pożar na Ratówkach strawił ponad 7 ha nieużytków oraz ponad 0,5 ha lasu. Aż trudno sobie wyobrazić, sytuację, gdyby nie udało się w porę tego pożaru opanować. Mieszkańcy Olszyn, którzy dzielnie pomagali strażakom, widzieli jak szybko się pożar rozprzestrzenia, jak trudno było go opanować i jakie rozmiary mógł ten pożar osiągnąć. Trzeba tu podkreślić, że wypalanie suchych traw niesie za sobą skutki prawne w postaci wysokich kar pieniężnych a nawet pozbawienia wolności. Rolnicy, którym udowodni się takie działania mogą stracić część lub nawet całość dopłat bezpośrednich AR i MR.