Pożar suchych traw w Olszynach

Pożar suchych traw w Olszynach

W dniu 17.02.2012r, o godz. 13.24. jednostka OSP Olszyny została zaalarmowana do pożaru suchych traw w miejscowości Olszyny na przysiółku Ratówki. Obszar pożaru ok. 7 ha nieużytków oraz ok. 0,5 ha lasu. Warunki do gaszenia były bardzo ciężkie ze względu na trudny dostęp do wszystkich miejsc, oraz wiatr, który przemieszczał ogień bardzo szybko. Nawet samochody STAR 266 miały trudności z dotarciem na miejsce. W działaniach oprócz jednostki OSP z Olszyn, brała udział jednostka z OSP Rzepiennik Strzyżewski. Niezbędna była pomoc dodatkowego sprzętu w postaci dużego ciągnika rolniczego, oraz samochodu terenowego: przystosowanych do trudnego terenu, oraz pomoc mieszkańców, którzy również z determinacją walczyli o każdy skrawek lasu. Spaliło się około 7 ha nieużytków i ok. 0,5 ha lasu. Tylko szybkie działania pozwoliły opanować pożar. Aż trudno sobie wyobrazić sytuację gdyby nie udało się tego pożaru w porę opanować. I pomyśleć, że to z powodu lekkomyślności człowieka. Apelujemy o rozwagę, gdyż takie działania są karalne, a w dodatku mogą przynieść straty o niewyobrażalnych rozmiarach i skutkach. Działania zakończono przyjazdem do remiz

y o godz. 18.30.