Pożar samochodu osobowego w Olszynach

W dniu 27.02.2012r, o godz. 17.45 jednostka OSP Olszyny została zaalarmowana do pożaru samochodu osobowego w miejscowości Olszyny na prywatnej posesji. Samochód zapalił się, gdy właściciel po przyjeździe udał się do domu. Zagrożenie było bardzo duże ze względu na budynek mieszkalny i budynki gospodarcze znajdujące się na tej posesji. Tylko dzięki błyskawicznej reakcji strażaków-ochotników, którzy zauważyli pożar ze znajdującego się nieopodal zakładu pracy i przy użyciu gaśnic opanowali płomienie, nie doszło do pożaru budynków. Strażacy po przybyciu na miejsce samochodem GBA 3/16 przy pomocy gaśnic dokończyli dogaszanie samochodu oraz przeszukali budynki, czy aby nie doszło do zaprószenia ognia. Wrak spalonego samochodu został odholowany z dala od zabudowań. Działania ratownicze zakończono o godz. 18.55.